Implantologia – jedna z obecnie wiodących  dziedzin stomatologii,  pozwalająca na rekonstrukcję braków w uzębieniu bez konieczności szlifowania i obciążania zębów sąsiednich dzięki zastosowaniu wszczepów śródkostnych.

Implanty są bardzo komfortowym rozwiązaniem, dając możliwość obudowy pojedyńczych zębów lub całego łuku zębowego na stałe bez konieczności zdejmowania uzupenienia protetycznego. Stanowią też podprę dla uzupełnień protetycznych złożonych, zaplanowanych indywidualnie dla każdego pacjenta.

Czym są implanty? Implanty to wszczepy śródkostne wykonane z tytanu, biokompatybilnego mateiału, który nie wywołuje alergii i jest dobrze przyswajany przez organizm. Implanty stanowią stabilną bazę pod póżniejsze uzupełnienia protetyczne jak ceramiczne korony czy mosty. Leczenie protetyczne na implantach planowane jest indywidualnie do danej sytuacji klinicznej i potrzeb pacjenta. Zapewnia wydolność żucia, odbudowuje braki międzyzębiwe oraz gwarantuje optymalnyefekt estetyczny. Wszczepy śródkostne, podzespoły podbudowy protetycznej oraz ceramika koron i mostów  posiada najwyższą jakość.

W potwierdzeniu jakości nasi pacjenci otrzymują certyfikaty i paszporty implantologiczne. Wszystko w ramach gwarancji i bezpieczeństwa przyjęcia się wszczepu w kości.

Możliwości leczenia:

  • implantacja wszczepu do odbudowy pojedynczej korony zęba,
  • implantacja kilku wszczepów do odbudowy mostami protetycznymi,
  • implantacja wszczepów do odbudowy protezą utrzymaną na precyzyjnych elementach retencyjnych,
  • augmentacja wyrostka zębodołowego kości żuchwy i szczęki,
  • sterowana regeneracja kości z wykorzystaniem biomateriałów, błon zaporowych i preparatów czynnie biologicznych,
  • podnoszenie dna zatoki szczękowej w trudnych warunkach anatomicznych.

W naszej klinice współpracujemy ze szwajcarską grupą Institut Straumann AG.

Jest to światowy lider w implantologii stomatologicznej i regeneracji tkanek przyzębia. Najwyższe standardy jakości utrzymywane przez cały proces produkcyjny, wiedza zdobyta przez ponad pół wieku badań, dokładność pasowania komponentów mierzona w tysięcznych częściach milimetra to fundamenty, które czynią terapię implantami Straumann najbezpieczniejszą z możliwych.

Implanty
Implantologia
Implanty
Straumann

Tekst i zdjęcia za zgodą Straumann AG.